Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

fabu-hakkimizda-icerik-img1

Türkiye’de ilk yerli havalı inşaat ve maden makineleri tasarımı ve üretimini gerçekleştiren FABU Mühendislik A.Ş., kurucumuz Fahri Bulut (İstanbul Teknik Üniversitesi, Maden Müh.,1963) tarafından 1979 yılında kurulmuş, 1987’den bu yana A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Havalı maden ve inşaat makineleri sektöründe uzman bir kuruluş olarak yerini alan FABU Mühendislik A.Ş., kırma, delme, çakma işlerini yapan makine projelerine 1983 yılında Türk Standartları Enstitüsü'nden İmalat Yeterlilik ve Kalite Uygunluk Belgelerini ve 1988 yılında Türk Patent Enstitüsü'nden FABU markasının Marka Tescil Belgesi'ni almıştır. Bu alanda markalaşan ilk yerli kuruluştur.

FABU Mühendislik A.Ş. kendi ürünleri dışında, sipariş üzerine su, petrol ve maden çıkarma işlemleri için sondaj ekipmanları ve genel makine parçaları imalatını yapmaktadır. Ayrıca, delici, kırıcı, kesici, kazıcı, küreleyici uçları, basınçlı hava hortumları, makine yapım çelikleri, dikişsiz çelik çekme boruları, sarı pirinç, bronz ve alüminyum malzemelerin satışını yapmaktadır.

Üretim tesisi, fiziksel kalite kontrol alet ve test ünitelerine sahiptir. İmalatta kullanılan alaşımlı makine yapım çelikleri, alüminyum ve pirinç malzemeler, üretim fabrikalarından doğrudan temin edilen analiz sertifikalı ve kalite güvencesi bulunan ürünlerdir. Ürünler, üretim hatalarına karşılık 1 yıl süreyle FABU Mühendislik A.Ş. garantisi altındadır.

Şirketimiz, araştırma geliştirme faaliyetleri göstermekte, müşteri taleplerine göre özel tasarım yapabilmektedir. Geliştirdiği 'Havalı Delici Tabanca' ürünü ile TUBITAK/TIDEB'den Araştırma Geliştirme Proje Destek ödülü almıştır.

Şirketimizin temel ilkesi; çevre bilinciyle yüksek kalitede teknolojik ürünler üretmek, müşteri memnuniyeti ve FABU markasının sürekliliğini temin etmektir.

İhracat miktarı her geçen yıl artmakta olan FABU makinaları, yurt dışı ülkelerde yaygınlaşmakta ve pazar payını artırmaktadır.

FABU ÜRÜNLERİNDEN HABERDAR OLUN
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam