Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

fabuas-kurucumuz-fahri-bulut-img

Kurucumuz Fahri Bulut, 1939 yılı Tarsus doğumludur. Sanayici, mühendis ve bestekârdır. Müziğe ve pozitif bilimlere küçük yaşlardan ilgisi olmuştur. Sanat Okulu’nda okumuş, talaşlı imalat bilgi ve becerisini o yıllarda edinmiştir. Zonguldak Maden Teknik Okulu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği’nde okumuş, 1963 yılında mezun olmuştur. T.P.A.O., D.S.İ. ve Adana Çimento San. T.A.Ş.’ de yönetici olarak görev yapmıştır. Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş. tesisini kurmuş, fabrika müdürlüğü yapmış ve çimento sanayisine büyük emeği olmuştur. Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Üyelik ve Başkanlıkları olmuş, 500’den fazla kişiye istihdam sağlamıştır.

Girişimci kimliği ile 1979 yılında başladığı ‘Havalı İş Makinaları’ projeleri ile FABU Mühendislik adi komandit şirketini kurmuş, 1987 yılında anonim şirket haline getirmiştir. Türkiye’de bu alanda ilk yerli üretimi yaparak FABU markası ile markalaşmış ve önemli bir başarıya imza atmıştır. FABU Mühendislik A.Ş., bu zamana kadar geliştirdiği 85 proje ve geniş ürün yelpazesiyle makine imalat sektöründe yerini almış, çok sayıda inşaat, maden, demir-çelik işletmeleri ve çimento fabrikalarına ürünleriyle hizmet vermekte ve ihracat yapmaktadır.

Çocukluğunda ve gençliğinde çok sayıda müzik enstrümanını kendiliğinden öğrenmiş, ilerleyen yıllarda el yapımı ud imal etmiştir. Üniversite yıllarında orkestra kurmuş, 1978 yılında kendi besteleriyle ‘Kader’ isimli Long Play ’i çıkarmıştır. Türk Sanat Müziği dalında çok sayıda besteleri bulunmaktadır. Besteleri TRT’de icra edilmektedir.

Hayatı boyunca üretken olmuştur. Bilgilerini ve hayatla ilgili deneyimlerini ‘Hayatın İçinden’ isimli kitabında toplamıştır (2002). Işığıyla, lider kişiliğiyle başta bizler olmak üzere çok sayıda insana yol göstermiş ve örnek olmuştur.

FABU ÜRÜNLERİNDEN HABERDAR OLUN
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam